Asset 18

دستگاه لیزر موی زائد الکساندرایت موتوس

Asset 18

با تکنولوژی برتر خود حتی موهای کرکی افراد را با هر تیپ پوستی‌ای از بین می برد .

دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس ( Motus AX)دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

شرکت ایتالیایی دکا، با تولید ابزارهای پزشکی حرفه‌ای و کارآمد، همیشه قدم‌های بزرگی در عرصه‌ زیبایی و درمان برداشته است. یکی از بزرگترین دستاوردهای این شرکت ایتالیایی معروف، دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس می‌‌باشد.

این دستگاه لیزر برخلاف دستگاه‌های موجود در بازار، که اغلب در رفع موهای زائد ضخیم طی فرایندی دردناک مؤثر هستند، می‌تواند با تکنولوژی برتر خود حتی موهای کرکی افراد را با هر تیپ پوستی‌ای از بین ببرد.

در دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، محدودیت نوع مو (از لحاظ ضخامت و رنگ)، نوع پوست و رنگ آن، آستانه تحمل افراد برای درد حین لیزر و … مطرح نیست. شما با هر نوع پوست و مویی می‌توانید اقدام به رفع موهای زائد خود کنید. اگر شما نیز به دنبال رفع موهای زائد خود بوده‌اید به این عبارت برخورده‌اید که ” لیز، موهای کرکی شما را ضخیم می‌کند و نتیجه عکس می‌دهد”؛ در حالیکه دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، با قابلیت پیشرفته خود که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم، حتی موهای کرکی شما را با تاباندن اشعه‌ی خاص طی فرایندی ویژه و حرفه‌ای از بین می‌برد.

دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، تمامی انتظاراتی را که شما از یک دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد خود دارید، برآورده می‌کند. کلینیک رز ایرانیان از معدود کلینیک‌های ایران می‌‌باشد که مجهز به این دستگاه لیزر پیشرفته است.

کاربرد دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

قبل از بررسی مزایای استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس به کاربردهای آن می‌پردازیم:

 • اولین هدف دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، رفع موهای زائد است که به خوبی در این حوزه فعالیت کرده و دارای رتبه نخست از لحاظ کیفیت، رضایت مراجعین، بازدهی و … است.
 • رفع مشکلات رنگدانه‌ای پوست؛ به دلیل اینکه دستگاه‌های لیزر با تأثیر بر ملانین‌ها و فولیکول‌ها موهای زائد را از بین می‌برند، پزشکان می‌توانند برای رفع برخی از مشکلات رنگدانه‌ای پوست، به کمک این فناوری لیزر که طول موج آن توسط رنگدانه‌ها جذب می‌شود به بهبود شرایط این بیماران کمک کنند.
 • با لیزر موهای زائد و از بین بردن فولیکول‌های مو می‌توانیم به روشن کردن پوست کمک کنیم. اگر به پوست نواحی بیکینی و زیربغل خود دقت کرده باشید، حجم زیادی از موها و ریشه‌های آن‌ها سبب تیرگی پوست شده‌اند، به همین دلیل با از بین بردن ان‌ها به صورت دائم می‌توانیم پوستی لطیف و روشن داشته باشیم.

تکنولوژی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

تکنولوژی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

تکنولوژی دستگاه‌های لیزر موی زائد همگی بر اساس تاباندن طول موج بر روی پوست و در نهایت جذب آن توسط ملانین‌ها و رنگدانه‌ها و در نهایت از بین رفتن فولیکول‌های مو است.

دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس با فن‌آوری مووئو توسط شرکت ایتالیایی مشهور دکا به بازار پزشکی عرضه شده است.

این دستگاه با طراحی حرفه‌ای خود، جای هیچ رقابت و رقیبی برای خود نگذاشته است، زیرا بی‌شک دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بهترین است.

در طراحی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، طبق بیانیه‌های منتشر شده توسط شرکت دکا، چهار اصل در نظر گرفته شده است:

 • سرعت بالا؛ این دستگاه با فناوری مووئو طراحی شده است که با سرعت بالا و حرکت دادن متوالی بر روی ناحیه مورد نظر، به تدریج دمای فولیکول مو و پیاز مو بالا می‌رود و همین موضوع سبب از بین رفتن فولیکول‌ها و موهای زائد افراد می‌شود، این حرکات یکنواخت باعث افزایش سرعت دستگاه شده و کارآیی آن را دوچندان می‌کنند.
 • ایمنی عالی؛ مناسب بودن این دستگاه برای هر نوع تیپ پوستی، سبب جلوگیری از سوختن پوست‌های تیره می‌شود، اتفاقی که با دیگر دستگاه‌‌های لیزر بسیار رخ می‌دهد و همین موضوع ایمنی دستگاه را افزایش داده است. خاصیت خنک‌کنندگی بالا این دستگاه لیزر در پیشگیری از روند سوختن پوست جلوگیری  می‌کند و نقش بسیار مهمی دارد.
 • کارآیی منحصربه‌فرد؛ کارآیی منحصر به فرد این دستگاه به گونه‌ای است که هر فردی با هر نوع تیپ پوستی و هر نوع موی زائدی می‌تواند پس از استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، نتیجه کاملاً عالی‌ای را تجربه کند و از انتخاب خود راضی باشد.
 • سادگی و سهولت؛ علاوه بر خدمات فوق ‌العاده‌ای که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم تا افرادی که از  دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس استفاده می‌کنند، رضایت کامل داشته باشند، شرکت دکا برای اپراتورها و پزشکان نیز، در این محصول شگفت‌انگیز خود، با  طراحی ساده آن، سهولت در استفاده از دستگاه را در نظر گرفته‌ است، افرادی که با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس کار می‌کنند می‌توانند به راحتی به ستینگ این دستگاه لیزر دسترسی داشته باشند و خیلی راحت با آن کار کنند.

تکنولوژی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بر روی این چهار ستون استوار است و همین چهار اصل مهم باعث قدرتمند شدن دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس شده است، تاحدیکه هیچ رقیبی برای آن وجود ندارد و نخواهد داشت.

نکات قوت دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

بدون شک می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس نقطه ضعف خاصی ندارد و آنقدر نقاط قوت آن بولد و تأثیرگذار است که هیچ نکته منفی‌ای در مورد آن به چشم نمی‌خورد.

از نقاط قوت دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس که سبب برتری آن نسبت به دیگر دستگاه‌ها شده است می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • رفع موهای کرکی، نازک و روشن با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • سرعت بالای دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • رفع موهای زائد با کمترین درد و حتی در بعضی افراد هیچ دردی احساس نمی‌شود.
 • کمترین میزان تورم و قرمزی با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • عدم سوختگی پوست‌های تیره با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • سیستم سرمایشی قوی در حین انجام کار
 • تعداد جلسات کمتر با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • استفاده راحت در حین کار با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • قابلیت جابه‌جایی راحت دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس
 • قابلیت استفاده از هندپیس تماسی و غیرتماسی
 • مناسب برای انواع تیپ‌های پوستی

تمامی قابلیت‌های ذکر شده به بهترین شکل ممکن توسط دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس قابل اجرا و عملی شدن هستند. اگر شما نیز قصد انجام لیزر با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس دارید، مطمئن باشید که انتخاب این دستگاه برای رفع موهای زائدتان در بین دستگاه‌های موجود در بازار بهترین انتخاب است.

مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

دستگاه‌های زیادی برای رفع موهای زائد در بازار وجود دارند که الکساندرایت کندلا یکی از موفق‌ترین آن‌هاست و سالانه افراد زیادی از این دستگاه لیزر با این طول موج برای رفع موهای زائد خود اقدام می‌کنند. اما اخیراً شرکت دکا، که یکی از تولیدکننده‌های مهم در در عرصه صنایع پزشکی است، نوعی از دستگاه‌های لیزر الکساندرایت را به دنیای پزشکی وارد کرده است که بی‌شک با تفاوت زیاد از دیگر دستگاه‌های لیزر الکساندرایت همچون کندلا، بهتر است. زیرا حتی دستگاه‌های لیزر الکساندرایت کندلا نیز در رفع موهای زائد کرکی ناتوان هستند و این از بزرگترین عیب‌های آن‌ها به شمار می‌رود.

دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، قطعاً قوی‌ترین دستگاه برای رفع موهای زائد می‌‌باشد.

تا الآن، تمامی دستگاه‌های لیزر با محدودیت‌هایی که در پایین به آن‌ها اشاره می‌کنیم، بوده‌اند، در حالیکه دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، از تمامی این محدودیت‌ها گذر کرده است و به دستگاهی پر قدرت تبدیل شده است که رقیبی برای آن وجود ندارد.

 • دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، بر خلاف دیگر دستگاه‌ها طی روندی بدون درد، شما را از شر موهای زائد خود خلاص می‌کند، تا قبل از دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، اغلب دستگاه‌های لیزر مو موجود در بازار طی فرایندی دردآور، موهای زائد را از بین می‌بردند، این درحالیست که در بسیاری از کلینیک‌های رفع مو زائد، از پمادهای بی‌حسی موضعی استفاده می‌شد و افراد قبل از انجام لیزر باید حداقل یک ساعت زودتر به کلینیک مراجعه می‌‌کردند و این پمادها را بر روی ناحیه مربوطه می‌مالیدند.
 • شاید گوشتان به این جمله خورده باشد، که لیزر برای افرادی که پوست روشن و موهای سیاه و ضخیم دارند، بسیار کارآمدتر است. اما دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس با حضور خود، خط بطلان بر این جمله کشیده است و دیگر این موضوع مطرح نیست. شما با هر نوع رنگ پوستی که دارید می‌توانید اقدام به از بین بردن موهای زائد خود بکنید، بدون آنکه نگران باشید که اثرگذاری لیزر بر روی شما چگونه است.
 • موهای کرکی را با دستگاه‌های لیزر موجود در بازار نمی‌توانیم از بین ببریم، و برعکس واکنش آن‌ها به دستگاه‌های لیزر، زیاد و ضخیم شدن است، در برخی از کلینیک‌ها نیز که ادعای از بین بردن موهای کرکی دارند ، باید تعداد جلسات بسیار زیادی را برای از بین بردن موهای کرکی زائد صرف کرد، اما دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس با عملکرد فوق پیشرفته خود، به راحتی و طی جلسات بسیار کمتری، موهای کرکی زائد شما را به راحتی از بین می‌برد.
 • مدت زمان انجام لیزر بادستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بسیار کمتر از دستگاه‌های لیزر دیگر است، و این درحالی می‌‌باشد که بازدهی این دستگاه بسیار بیشتر از دستگاه‌های دیگر است.
 • به علت اینکه دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس مناسب برای انواع تیپ‌های پوستی است و افراد چه با پوست روشن و چه تیره می‌توانند بهترین نتیجه ممکن را از آن بگیرند، احتمال سوخته شدن پوست‌های تیره وجود ندارد در حالیکه به علت جذب بالا طول موج لیزر توسط ملانین‌های پوستی که با دیگر دستگاه‌های لیزر صورت می‌گیرد، احتمال سوختن پوست‌های تیره وجود دارد.
 • طراحی این دستگاه به‌گونه‌ای است که اپراتورهای لیزر نیز می‌توانند به راحتی به تنظیمات این دستگاه دسترسی داشته باشند و خیلی راحت با آن کار کنند، به همین دلیل کار کردن با آن نیز بسیار راحت می‌‌باشد و افراد به آسانی می‌توانند کار کردن با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس را یاد بگیرند.
 • این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که میزان اتلاف انرژی در آن به حداقل ممکن رسیده است. زیرا در اغلب دستگاه‌های لیزر، کمتر از نیمی از انرژی صرف شده کارآیی داشت و مابقی هدر می‌رفت، به همین دلیل بازدهی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس با دستگاه‌های لیزر دیگر قابل مقایسه نیست.
 • به علت قابلیت‌های ویژه این دستگاه که کار با آن را راحت‌تر کرده است و سرعت نتیجه‌دهی را بالا برده است، هزینه آن بسیار مقرون به‌‌‌صرفه می‌‌باشد.

به طور کلی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس از مزیت‌های زیادی برخوردار است که علاوه بر داشتن نقاط قوت دستگاه‌های لیزر دیگر،  نقاط ضعف آن‌ها را نیز پوشانده است و تمامی این موارد را در خود جمع کرده است، به همین دلیل در حال حاضر به بهترین دستگاه لیزر موی زائد دنیا تبدیل شده است که هیچ رقیبی برای آن وجود ندارد.

اگر قصد دارید لیزر موهای زائد خود را با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس انجام دهید، می‌توانید به کلینیک رز ایرانیان مراجعه کنید و اقدام به لیزر کنید، زیرا کلینیک رز ایرانیان یکی از معدود کلینیک‌هایی است که به این دستگاه مجهز است و از جمله کلینیک‌هایی می‌‌باشد که به‌روزترین دستگاه‌های زیبایی را می‌توان در آن یافت.

کاندید مناسب برای دستگاه لیزر مو زائد موتوس

اگر شما نیز قصد دارید لیزر مو زائد انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس را انتخاب کنید. شاید پس از تحقیق‌های پی در پی بین دستگاه‌های الکساندرایت و دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، قصد انتخاب داشته باشید؛ اما با خواندن مقاله دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس متوجه خواهید شد که حتی نمی‌توان دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس را با دیگر دستگاه‌های لیزر مقایسه کرد، زیرا قابلیت‌های ویژه این دستگاه و طراحی فوق تخصصی آن، باعث متمایز شدن این دستگاه لیزر در میان دیگر دستگاه‌های لیزر موهای زائد شده است.

قطعاً بهترین انتخاب شما با هر نوع رنگ پوستی با هر نوع موی زائدی و با هر توقعی که از یک دستگاه لیزر موی زائد دارید، بدون شک و با قاطعیت دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس است. به ویژه اگر شما فردی با موهای بور هستید و یا خواستار رفع موهای زائد کرکی خود نیز می‌باشید، این دستگاه لیزر تنها گزینه پیش روی شما  است. زیرا تنها دستگاه موجود در بازار که قابلیت رفع موهای کرکی با کمترین میزان تعداد جلسات را دارد، دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس می‌باشد.

نکات قبل لیزر دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

قبل از انجام لیزر باید به گروهی از نکات مهم توجه داشته باشید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

 • شب قبل از لیزر، ناحیه‌ای که قصد دارید لیزر کنید را به طور کامل شیو کنید و به خوبی شستشو دهید تا از هر کثیفی‌ای پاک شود.
 • از لوسیون، کرم، اسپری، ضدتعریق‌ها و … استفاده نکنید؛ زیرا پوست شما باید تمیز باشد.
 • اگر حساسیت و مشکل پوستی دارید، به اپراتور خود اعلام کنید.
 • در صورت داشتن تبخال تناسلی یا زگیل تناسلی، بهتر است که به اپراتور خود بگویید تا از وضعیت شما اطلاع داشته باشد، از طرفی این ناحیه را نباید لیزر کرد و یا حداقل در مورد لیزر آن باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • سعی کنید تا دو ماه قبل لیزر، اپیلاسیون، وکس و … نکنید، و یا از هر اقدامی که برای رفع موهای زائد خود از ریشه می‌کنید ممانعت کنید.
 • بهتر است از دو هفته قبل از لایه‌بردارهای عمیق استفاده نکنید.
 • تحت هیچ شرایطی قبل از لیزر کردن، اقدام به برنزه کردن و سولار نکنید. هر چند که دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بر روی این تیپ پوستی هم تأثیر عالی‌ای دارد، اما بهتر است قبل لیزر از دستکاری پوست جلوگیری شود.
 • از مصرف هر گونه داروی اضافی از دو هفته قبل از لیزر پرهیز کنید و سعی کنید حتماً در مورد مصرف داروی خود با متخصص پوست و مو مشورت کنید.
 • در نواحی‌ای که بوتاکس انجام داده‌اید باید دو الی سه هفته صبر کنید و سپس اقدام به لیزر آن کنید.
 • اکوتان یکی از انواع داروهایی می‌‌باشد که باید از شیش ماه قبل لیزردرمانی مصرف آن را قطع کرده باشید.
 • اگر زخم فعال دارید، نباید بر روی آن ناحیه لیزر انجام دهید.
 • می‌توانید قبل از انجام لیزر، پوست را اسکراپ سطحی کنید تا تأثیر لیزر بیشتر شود و لطافت پوستتان بهبود یابد.
 • زنان باردار تحت هیچ شرایطی نباید لیزر انجام دهند.

تمامی نکات گفته شده را باید قبل از انجام لیزر مو به مو رعایت کنید تا نتیجه لیزردرمانی شما بسیار ایده‌آل باشد. بهتر است هر مشکل جسمی و سابقه بیماری‌ای که دارید را با پزشک متخصص درمیان بگذارید و سپس اقدام به لیزر کردن برای رفع موهای زائد خود کنید.

نکات بعد لیزر دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس

پس از انجام لیزر با دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • بهتر است تا دو هفته از سولار و برنزه شدن یا آفتاب گرفتن جلوگیری کنید.
 • اگر ناحیه لیزر شده خیلی ملتهب و متورم است، بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید و نگران نباشید زیرا در عرض چند دقیقه، بهبود می‌‌یابد.
 • حتما پس از لیزر از ضدآفتابی با SPF  بالای ۳۰ استفاده کنید، به ویژه نواحی‌ای که در معرض محیط هستند، دیگر نواحی را می‌توانید پس از ۴۸ ساعت با یک مرطوب‌کننده، نرم و مرطوب کنید.
 • پس از لیزر بهتر است تا دو روز از استفاده از عطر و ادکلون، ضدتعریق‌ها، لوازم آرایشی و … اجتناب کنید.
 • از انجام هر گونه لایه‌برداری و دستکاری پوست و یا شیو کردن تا دو هفته جلوگیری کنید، هر چند که گروهی معتقد هستند، بهتر است تا جلسه بعد لیزر از اصلاح کردن و شیو کردن به طورکلی اجتناب شود، به ویژه استفاده از اپیلاتورها، وکس و … به شدت منع شده است.
 • پس از انجام لیزر می‌توانید از بتامتازون استفاده کنید.
 • کرم زینک اکسید در برطرف کردن قرمزی پوست پس از لیزر، تأثیر زیادی دارد.

تمامی نکات گفته شده را رعایت کنید و در صورت بروز هر گونه مورد غیرطبیعی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

سؤالات متداول

 • آیا لیزر موهای زائد برای بارداری و سلامتی رحم و تخمدان‌ها مضر است؟

خیر لیزر موهای زائد تنها در حد از بین بردن فولیکول‌های مو که در لایه‌های ابتدایی پوست هستند تأثیر دارد و اصلاً قدرت نفوذ امواج دستگاه‌های لیزر فراتر از این حد نیست.

 • تعداد جلسات لیزر من چه قدر طول می‌کشد؟

مشخص شدن تعداد جلسات لیزرکاملاً بستگی به هر شخص دارد و چیزی نیست که از قبل تعیین شود، اما نتیجه‌دهی دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بسیار سریع است و از همان جلسه اول شما شاهد از بین رفتن تعداد زیادی از موهای خود خواهید شد.

 • هزینه جلسات لیزر به چه صورت است؟

معمولاً هزینه هر دستگاه بر اساس تعداد نواحی به کار رفته متفاوت است ولی هزینه تعداد جلسات دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بسیار پایین‌ و مقرون به‌‌صرفه می‌‌باشد.

 • تا چند ماه به لیزر موهای زائد باید پرداخت؟

تعداد جلسات در بسیاری از افراد متفاوت است و بر اساس هر شخص تغییر می‌کند، اما معمولاً پس از پایان جلسه آخر، شما باید هر شش ماه یکبار برای شارژ لیزری که انجام داده‌اید به کلینیک مربوطه مراجعه کنید، البته برخی پزشکان معتقد هستند، به محض احساس نیاز به لیزر باید ناحیه مورد نظر را شیو کرد و  به کلینیک مراجعه کرد و این موضوع می‌تواند در بسیاری از افراد هر چهار ماه یکبار باشد و یا در بسیاری دیگر هر یکسال یکبار.

 • من طاقت درد بسیار پایینی دارم، آیا می‌توانم لیزر کنم؟

دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس درد خاصی ندارد، اغلب افراد دردی احساس نمی‌کنند ولی اگر شما تا این حد حساس هستید، می‌توانید از پمادهای بی‌حسی استفاده کنید.

من باردار هستم و قصد انجام لیزر دارم، آیا من می‌توانم برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنم؟

لیزر موهای زائد و هرگونه اقدام غیرضروری دیگر در حین دوره بارداری اصلاً توصیه نمی‌شود.

Asset 18

خدمات و کاربردهای دستگاه موتوس

Asset 18

در ادامه می توانید با لیزر موی زائد بیشتر آشنا شوید و با راهکار های از بین بردن موی زائد بیشتر آشنا شوید.

لوکشین