Asset 18

دستگاه هیدرودرم

Asset 18

هیدرودرم و آبرسانی، یکی از روش‌های اصلی شاداب کردن و جوان‌کردن پوست هستند

هیدرودرمهیدرودرم

پوست نقش مهمی در زیبایی انسان دارد، به همین دلیل باید در طول زندگی به آن توجه کرد و مراقبت‌های لازم را از آن به عمل آورد.

هرچند که امروزه صنعت زیبایی پوست و مو در دنیا بسیار پیشرفت کرده است، اما همیشه پیشگیری از درمان بهتر بوده و است.

پوست انسان بر روی لایه‌های گوناگونی از جمله چربی قرار گرفته است، به مرور پس از گذشت زمان و بالا رفتن سن با تأثیر نیروی جاذبه و برخی مسائل محیطی و درونی دیگر، از حجم کلاژن و چربی بدن کاسته می‌شود و بدین گونه است که پوست دچار افتادگی و چین و چروک می‌شود.

اگر شما نیز یکی از آن دسته از افرادی هستید که به سلامتی پوست خود اهمیت می‌دهید و قصد دارید از پیری پوست خود جلوگیری کنید؛ تا آخر این مطلب با ما باشید تا شما را با یکی از بهترین روش‌های پیشگیری آشنا کنیم.

روش‌های گوناگونی در حفظ زیبایی پوست نقش دارند، و ما  امروز قصد داریم در مورد یکی از پرکاربردترین این روش‌ها یعنی هیدرودرم (هیدروفیشیال) صحبت کنیم.

هیدرودرم (هیدروفیشیال)  به معنی آبرسانی پوست است.

اما شاید بپرسید “آبرسانی و هیدرودرم چه فوایدی دارند؟”

هیدرودرم و آبرسانی، یکی از روش‌های اصلی شاداب کردن و جوان‌کردن پوست هستند و اغلب برای کسانی به کار می‌روند که پوستشان هنوز پیر نشده باشد، البته افرادی که دارای چین و چروک‌های عمیق هستند نیز می‌توانند از هیدرودرم استفاده کنند ولی نباید انتظار رفع چین و چروک‌ها را داشته باشند.

برای رفع چین و چروک‌های عمیق روش‌های مؤثر دیگری وجود دارد.

هیدرودرم (هیدروفیشیال) و آبرسانی پوست به رفع جرم‌های پوست، زدودن کثیفی‌های ماندگار،  ترمیم پوست و … کمک مؤثری می‌کند.

از طرفی با افزایش رطوبت پوست، پوست سرحال‌تر می‌شود و حالت شفاف و براقی می‌گیرد.

هیدرودرم (هیدروفیشیال) معمولاً باید ماهی دوبار انجام شود و یا حداقل ماهی یکبار.

به علت غیرتهاجمی بودن روش هیدرودرم، می‌توان قبل از مهمانی‌ها نیز به انجام آن پرداخت و از داشتن پوستی زیبا و شفاف لذت برد.

انجام هیدرودرم کاملاً بستگی به پوست فرد دارد و در جهت افزایش زیبایی پوست انجام می‌شود نه درمان؛ بلکه از هیدرودرم می‌توان به عنوان یک عامل پیشگیری از بسیاری از مشکلات پوست در آینده یاد کرد.

هیدرودرم اغلب دستگاهی مجزا دارد، در بسیاری از مراکز زیبایی در کنار هیدرودرم، استفاده از  ماسک‌های زیبایی‌ توصیه می‌شوند.

کلینیک تخصصی زیبایی رز ایرانیان با بهره‌مندی از بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و بهترین فوق‌تخصص‌های زیبایی، خدمات هیدرودرم را ارائه می‌دهد و آمار رضایت‌بخشی از رضایت و نتایج موفقیت‌آمیز مراجعین دارد.

دستگاه هیدرودرم چیست

برای انجام هیدرودرم، دستگاه‌های خانگی و کلینیکی مجزایی وجود دارند که هرکدام تأثیر خاص خود را دارند.

معمولاً دستگاه‌های خانگی، قدرت و توان دستگاه‌های کلینیکی را ندارند.

از طرفی برخی تصور می‌کنند، کار کردن با دستگاه‌های خانگی‌ای که نمونه آن‌ها درکلینیک‌ها می‌باشد، بسیار ساده است و می‌توان همان نتیجه‌ای که در کلینیک گرفت را از دستگاه‌های خانگی نیز گرفت، اما هر دستگاه‌ زیبایی و یا کلینیکی‌ای که به صورت خانگی نیز عرضه می‌شود، باید طبق الگویی خاص بر روی پوست از آن ستفاده کرد تا نتیجه مطلوبی که می‌خواهیم از آن کسب کنیم.

دستگاه هیدرودرم نیز یکی دیگر از آن دستگاه‌هایی است که کار کردن با آن نیاز به مهارت و آموزش دارد.

این دستگاه با تلفیق آب و اکسیژن، پوست را شستشو می‌دهد و باعث آبرسانی به سلول‌های فوقانی پوست می‌شود.

دستگاه‌های هیدرودرم طبق اصل یونتوفرزیس، مواد لازم جهت آبرسانی پوست را بر سلول‌های پوستی طبق روش منحصربه‌فرد خود، تحمیل می‌کنند و باعث می‌شوند این سلول‌ها این مواد را جذب کنند و باعث ترمیم لایه‌های پوستی شوند.

یکی از مواردی که در دستگاه‌های هیدرودرمی کلینیک‌ها باید لحاظ شوند، نوع ژلی است که فرد استفاده می‌کند.

نتیجه‌دهی دستگاه‌‌های هیدرودرمی بستگی به چند مورد بسیار مهم دارد که باید در هنگام هیدرودرم (هیدروفیشیال)  لحاظ شوند:

 • کیفیت دستگاه؛ در بسیاری از کلینیک‌ها دستگاه‌های هیدرودرم وجود دارند، اما متأسفانه برخی از آن‌ها از دستگاه‌هایی با کیفیت بسیار عالی استفاده نمی‌کنند، قطعاً تأثیر دستگاهی باکیفیت به مراتب بیشتر از دستگاه‌های نامرغوب هیدرودرم که اغلب ساخت چین هستند می‌باشد.
 • ژل؛ نوع ژلی که برای استفاده از هیدرودرم و دستگاه‌های هیدرودرمی استفاده می‌شود باید به گونه‌ای باشد که خاصیت یونیزه شدن داشته باشد. زیرا انواعی از ژل‌ها با خصوصیت‌های متفاوت و کاربردهای گوناگون در بازارها پزشکی یافت می‌شوند که اغلب آن‌ها اصلاً مناسب برای هیدرودرم نیستند. تنها ژل‌های مخصوص هیدرودرم (هیدروفیشیال)  باکیفیت مناسب فرایند هیدرودرمی پوست هستند. زیرا این ژل‌های باردار سبب نفوذ مواد تقویتی و هیدرودرمی به لایه‌های داخلی پوست می‌شوند. در صورتیکه این ژل‌ها خاصیت یونی نداشته باشند، تأثیری نخواهند داشت و نمی‌توانند باعث نفوذ موادلازم جهت آبرسانی به داخل پوست شوند.
 • مهارت پزشک؛ مهارت پزشک و یا شخصی که کار هیدرودرم را بر روی پوست شما انجام می‌دهد باید به قدری بالا باشد که بداند چگونه پوست شما را هیدرودرم کند که مواد لازم و آبرسان به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کند؛ زیرا هر پوست شرایط متفاوتی دارد و فردی که هیدرودرم انجام می‌دهد باید متناسب با هر پوست این کاررا انجام دهد، به همین دلیل انجام هیدرودرم با دستگاه در خانه اصلا توصیه نمی‌شود زیرا گرفتن نتیجه خوب از هیدرودرم نیازمند تخصص و مهارت بالای پزشک و دستگاه بسیار پیشرفته است.

با رعایت سه مورد بالا، می‌توانید با هیدرودرم پوست، طراوت و شادابی را به چهره خود هدیه کنید.

کاربرد هیدرودرم

کاربرد هیدرودرم

هیدرودرم شامل فرایندی است که طی آن، مواد مورد نیاز جهت آبرسانی به پوست می‌‌‌رسد.

هیدرودرم در زمینه زیبایی و طراوت پوست کاربرد‌های گوناگونی دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • به علت آبرسانی پوست با هیدرودرم، پوست درخشان‌تر، شاداب‌تر و با نشاط می‌شود.
 • در صورتیکه به صورت مرتب انجام شود، بعد از یک مدت کمتر از نیمی از چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و پوست را جوان می‌کند.
 • از پیر شدن پوست جلوگیری می‌کند و چین و چروک‌های ریز تازه به وجود آمده را به طور کامل از بین می‌برد.
 • باعث کاهش احتمال جوش و آکنه پوستی می‌شود.
 • از بروز بسیاری از لک‌ها جلوگیری می‌کند.
 • به علت با نشاط کردن پوست، ظاهری شفاف و باز به چهره می‌دهد.
 • باعث می‌شود میکاپ بهتر و زیباتر روی صورت بنشیند.
 • برای پوست‌های خشک، مانند یک روش درمانی عمل می‌کند و سلول‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند.
 • از قرمزی چهره می‌کاهد و پوست را روشن‌تر می‌کند.

در صورتیکه شما نیز نیاز به هیدرودرم دارید، بهتر است با مراجعه به یک کلینیک تخصصی از روش‌های هیدرودرم جهت بهبود شرایط پوستی خود بهره ببرید.

تکنولوژیهیدرودرم

تکنولوژی هیدرودرم به گونه‌ای است که دستگاه هیدرودرم با استفاده از ژل‌هایی که خاصیت یونیزه شدن دارند، مواد مورد نیاز جهت آبرسانی پوست را به لایه‌های فوقانی پوست می‌‌رسانند و سبب جوانسازی پوست و شادابی چهره فرد می‌شوند.

فعالیت آن به  این صورت است که ابتدا ژل مخصوص هیدرودرم را که خاصیت یونیزه شدن دارد به روی پوست می‌مالند و پس از برقراری جریان الکتریکی، مواد مورد نیاز برای آبرسانی پوست به علت تفاوت غلظت یون‌های ژل و سلول‌های پوستی ، به داخل سلول‌های پوستی نفوذ می‌کنند.

تکنولوژی هیدرودرم با وجود غیرتهاجمی بودن خود سبب پاکسازی پوست می‌شود و همچنین لایه‌‌برداری سطحی‌ای نیز در هنگام هیدرودرم  بر روی پوست، صورت می‌گیرد.

نکات قوت هیدرودرم

هیدرودرم نیز مانند دیگر روش‌های زیبایی دارای مزیت‌ها و نقاط قوت گوناگونی است که به بررسی آن خواهیم پرداخت، پس از بررسی نقاط قوت هیدرودرم می‌توانید بهترین روش را برای بهتر کردن شرایط پوستی خود انتخاب کنید و یا اینکه از مشاورین متخصص کلینیک‌ زیبایی رز ایرانیان بهره ببرید؛ کلینیک رز ایرانیان به علت مجهز بودن به تمامی دتسگاه‌های مورد نیاز و باکیفیت زیبایی، می‌تواند برای تمامی مشکلات پوستی شما چاره‌ای بیاندیشد.

موارد زیر از نکات قوت هیدرودرم می‌باشند:

 • هیدرودرم یک روش کاملاً غیرتهاجمی می‌باشد که علی‌رغم نتایج فوق‌العاده آن، به پوست هیچ آسیبی وارد نمی‌کند.
 • نتیجه هیدرودرم خیلی آنی و سریع می‌باشد و بلافاصله پس از اتمام هیدرودرم، قابل مشاهده است.
 • هزینه آن به نسبت روش‌های دیگر بسیار پایین است.
 • نیاز به مراقبت‌های خاصی پس از انجام هیدرودرم نیست.
 • با انجام هیدرودرم می‌توان در کمترین زمان مشکل خشکی و کدری پوست را حل کرد.
 • هیدرودرم مانند اغلب روش‌های درمانی وزیبایی پوست، درد ندارد.
 • افرادی که قصد دارند به مهمانی و یا مراسم خاصی بروند، می‌توانند چند ساعت قبل به انجام هیدرودرم بپردازند.
 • برخلاف بسیاری از روش‌های آبرسانی، هیدرودرم باعث نفوذ مواد مغذی به لایه‌های زیرین پوست نیز می‌شود به همین دلیل اثر آن طولانی‌تر است.
 • هیدرودرم روشی برای سم‌زدایی پوست نیز محسوب می‌شود.

اما تنها شرط نتیجه گرفتن از هیدرودرم، انجام آن توسط دستگاه‌های هیدرودرم کلینیکی با بهترین متریال‌ها و ماهرترین اپراتورهای دستگاه‌های هیدرودرم است، در غیراینصورت نتیجه حاصله چندان مورد رضایت نخواهد بود.

مزایای هیدرودرم

هیدرودرم نیز مانند تمامی روش‌های زیبایی به نسبت دیگر روش‌ها مزایای خاص خود را دارد.

هیدرودرم با اثربخشی عالی خود، تأثیرات زیادی بر چهره افراد می‌گذارد.

به ویژه افرادی که به دلیل کار و یا علاقه خود، باید میکاپ‌های سبک و یا سنگینی در طول روز بر چهره خود داشته باشند، می‌توانند برای حفاظت از پوست خود به طور مرتب هیدرودرم انجام دهند.

هیدرودرم بدون هیچ دوره نقاهتی وظیفه آبرسانی پوست را بر عهده گرفته است.

بر خلاف دیگر روش‌ها باعث آسیب به پوست برای ترمیم آن نمی‌شود، بلکه روش هیدرودرم روشی است که به طریقی خاص، مواد مورد نیاز برای سلامت سلول‌های پوستی  طی فرایندی بدون درد به  داخل سلول‌های پوست وارد می‌شوند.

در روش هیدرودرم به علت سایش خیلی خیلی سطحی، فرد دردی احساس نمی‌کند اما، چون این سایش به همراه تخلیه جوش‌های سرسیاه  و زائده‌های پوستی است، بسیار نتیجه آن محسوس است.

همچنین با فیوژن پوست  به عملکرد بهتر سلول‌های پوستی کمک می‌شود.

معمولاً در روش‌های دیگر پوست وادار به تولید مواد مورد نیاز خود می‌شود، اما هربادرم اینگونه عمل نمی‌کند.

نتایج هربادرم بسیار قابل ملاحظه و دیدنی است به همین دلیل اگر شما نیز، قصد دارید پوستی شفاف داشته باشید، می‌توانید جهت مشاوره زیبایی به کلینیک زیبایی رز ایرانیان مراجعه کنید تا از بهترین دستگاه‌ های روز دنیا و همچنین بهترین متخصصین زیبایی بهره ببرید.

کاندید مناسب  هیدرودرم

از مهمترین کاندیدای هیدرودرم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افرادی که در طول روز میکاپ‌های مختلفی در طولانی مدت برروی پوست خود دارند.
 • اشخاصی که پوست‌های خشک دارند و یا پس از میکاپ با وجود استفاده از لوازم آرایش اورجینال پوست صورتشان پوسته پوسته می‌شود.
 • اگر قصد دارید از روند پیری پوست خود جلوگیری کنید، قطعاهیدرودرم یکی از بهترین روش‌های ممکن است.
 • هیدرودرم برای کسانی که نیاز به لایه‌بر‌داری منظم دارند و حوصله استفاده از انواع ماسک‌ها را در طول روز ندارند بسیار مناسب است.
 • برای جوان نگه داشتن و راحت شدن از جوش‌های سرسیاه، هیدرودرم روش مناسب و کارآمدی است.
 • بهترین روش برای کسانی که قصد دارند به صورت مرتب به پوست خود آبرسانی کنند ، هیدروفیشیال یا هیدرودرم می‌باشد.
 • کسانی که آفتاب سوختگی دارند و تمایل به رفع سریع آن دارند می‌توانند، از هیدرودرم استفاده کنند.
 • بریای متعادل کردن چربی پوست نیز می‌توان از هیدرودرم استفاده کرد.

برای اطمینان از بهترین روش درمانی ممکن در جهت ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوستی و بازسازی مجدد آن‌ها، می‌توانید به کلینیک زیبایی رز ایرانیان مراجعه کنید تا پس از معاینه شما بهترین روش ممکن را به شما معرفی کنیم.

کلینیک رز ایرانیان به علت مجهز بودن به تمامی دستگاه‌های باکیفیت و کارآمد زیبایی، جز بهترین کلینیک‌های زیبایی ایران به شمار می‌رود و در ارائه راه‌حل برای درمان مشکلات پوستی شما به علت مجهز بودن هیچ محدودیتی ندارد.

نکات قبل از هیدرودرم

بهتر است قبل از انجام هیدرودرم به برخی نکات مهم توجه کنید:

 • از سولار و گرفتن آفتاب و برنزه کردن از ۵ روز قبل خودداری کنید.
 • بهتر است پوست خود را از هر آلودگی‌ای پاک کنید.
 • ناحیه مورد نظر را حتما شیو کنید، و سعی کنید از روشی استفاده کنید که پوستتان به آن حساسیت نداشته باشد.
 • از یک هفته قبل استفاده از ماسک‌ها و آبرسان‌های گوناگون را قطع کنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید به پزشکتان اطلاع دهید.
 • اگر قبلا لیزردرمانی و یا پلاسما جت و میکرونیدلینگ بر روی پوست خود انجام داده‌اید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نکات بعد از هیدرودرم

از مهمترین نکاتی که بعد از انجام هیدرودرم می‌توانیم به آن‌ها اشاره کنیم، مواردی هستند که در پایین ذکر خواهیم کرد:

 • بعد از انجام هیدرودرم، سعی کنید از ضدآفتاب‌هایی  با SPF بالا استفاده کنید.
 • بهتر است بعد از هیدرودرم برای بهتر شدن نتیجه از ماسک‌های آبرسان با کیفیت استفاده کنید تا نتیجه هیدرودرم بیشتر بماند.
 • اگر پزشک شما کرم خاصی تجویز می‌کند، بهتر است طبق تجویز دکتر از آن استفاده کنید.

سؤال

 • هیدرودرم بهتر است یا میکرودرم؟

هر کدام از این موارد مناسب برای مقصودی خاص است، پس از معاینه پوست شما می‌توان بهتر نظر داد، اما در کل هیدرودرم برای آبرسانی پوست و افزایش شادابی پوست استفاده می‌شود، ولی میکرودرم با روش تهاجمی خود سبب پاکسازی پوست شده و پوست را از انواع‌ جوش‌ها و زائده‌های پوستی و زیرپوستی پاکسازی می‌کند و یا شریط آن را بهبود می‌بخشد.

 • چند روز قبل از مهمانی و مراسم می‌توانیم هیدرودرم کنیم؟

شما حتی چند ساعت قبل هم می‌توانید اقدام به انجام هیدرودرم کنید، زیرا قرمزی ناشی از هیدرودرم نهایتاً یکساعت بماند و سپس از بین می‌رود.

 • آیا هیدرودرم عوارض خاص دارد؟

خیر، هیدرودرم یکی از بی‌عارضه‌ترین روش‌های ممکن برای پاکسازی پوست است.

 • فاصله جلسات هیدرودرم باید چه قدر باشد؟

پاسخ این سؤال بستگی به پوست شما دارد ولی به طور کلی می‌توانید ماهی دو الی سه بار میکرودرم انجام دهید و یا حداقل ماهی یکبار به انجام هیدروفیشیال ویا هیدرودرم بپردازید.

Asset 18

Asset 18

لوکشین