Asset 18

درمان واژینیسموس

Asset 18

واژینیسموس، به دنبال مشکلات فیزیکی و بیشتر روانی ایجاد می‌شود. این اختلال به معنی انقباض غیرارادی عضلات واژن است که به دنبال آن هیچ دخولی نمی‌تواند صورت بگیرد.

 

درمان واژینیسموس

واژینیسموس

واژینیسموس یکی از مشکلاتی است که دختران و زنان زیادی از آن رنج می‌برند، اما هیچ اطلاعی از چگونگی رخداد این مشکل ندارند، و حتی نمی‌دانند همچین مشکلی وجود دارد و شایع است.
به همین دلیل سعی بر مراجعه به پزشک نمی‌کنند
متأسفانه بسیاری از پزشکان زنان نیز رفتار چندان خوشایندی در مقابل افراد مبتلا به واژینیسموس نشان نمی‌دهند، و همین موضوع باعث بدتر کردن شرایط ممکن می‌شود.
قبل از توضیح دقیق و بررسی این موضوع بهتر است به دلایل بروز این مشکل بپردازیم:
• عمده‌ترین علت بروز این مشکل، ممانعت غیرارادی واژن برای دخول می‌‌باشد، پس یک خاطره دردناک در کودکی می‌تواند در بروز این مشکل تأثیر داشته باشد، معمولاً دختران جوانی که در کودکی مورد تجاوز و آزارهای جنسی قرار گرفته‌اند در بزرگسالی خود نمی‌توانند رابطه جنسی موفقی داشته باشند.
• برخی از زنان از فعالیت‌های جنسی متنفر هستند، و این موضوع باعث انقباض غیرارادی ماهیچه‌های واژن هنگام دخول می‌‌شود.
• شروع یک رابطه جنسی بد، به گونه‌ای که شریک جنسی شخص زن ، نتواند به درستی طرف مقابلش را تحریک کند، در این حالت ممکن است فرد در حین رابطه دچار واژینیسموس شود.
• پرده بکارت‌های محکم در بین زنان نادر هستند ولی زنانی که همچین بکارت‌هایی دارند در هنگام رابطه جنسی مشکل خواهند داشت.
• بیماری اضطراب ممکن است باعث ترس از برقراری رابطه جنسی شود و در نتیجه فرد دچار واژینیسموس شود.
عواملی که در بالا ذکر شد از مهمترین عوامل ابتلای یک فرد به واژینیسموس می‌‌باشند.
واژینیسموس یک اختلالی است که ابتدا باید علت آن مشخص شود و در صورت روانی بودن این مشکل، ابتدا بیمار از لحاظ روانی درمان شود و سپس در صورت نیاز به متخصص زنان مراجعه کند تا بقیه اقدامات لازم صورت گیرد.
واژینیسموس درمان‌های گوناگونی دارد که به چندتا از مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم و سپس به بررسی خود واژینیسموس می‌پردازیم:

• ورزش کگل

ورزش کگل یکی از مهمترین راه‌هایی است که در طولانی مدت باعث می‌شود فرد کنترل بهتری بر روی خود داشته باشد و انقباضات غیر ارادی عضلات واژن کاهش یابد.
• مراجعه به روانشناس و روانپزشک
این روش درمانی بسیار مناسب برای افرادی است که به علت مشکلات روانی و اتفاقات گذشته، دچار واژینیسموس شده‌اند.

• دیلاتور

دیلاتورها یا پروتزدرمانی یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی واژینیسموس یا واژینیسم می‌باشد که به کمک این روش‌ها واژن آرام آرام گشاد می‌شود و مناسب برای دخول خواهد شد، این روش درمانی نیاز به همکاری دو طرفه از جانب پزشک و بیمار دارد.

• تزریق بوتاکس

در این روش درمانی، که معمولاً برای افرادی استفاده می‌‌شود که روش‌های دیگر را امتحان کرده‌اند و نتیجه مورد نظر را نگرفته‌اند و یا در افرادی که تمایل به درمان سریع واژینیسموس دارند صورت می‌گیرد، با تزریق بوتاکس در عضلات واژن، از انقباض غیرارادی ماهیچه‌های واژن جلوگیری می‌شود و فرد به راحتی می‌تواند رابطه جنسی داشته باشد.
معمولاً پزشکان زیادی توصیه می‌کنند یکبار فرد این روش را امتحان کند تا ترس از رابطه بریزد و واژن آماده دخول شود تا دیگر نیازی به دیگر روش‌های درمانی نباشد و فرد خیلی سریع نتیجه بگیرد.
به همین دلیل معمولاً این عقیده برای بسیاری از افراد کارساز است و برای بسیاری دیگر نه، زیرا در برخی همان یک جلسه تزریق بوتاکس کافی است و در برخی دیگر نه.

• رفع عامل درد

برخی از زنان به این دلیل واژینیسموس دارند که هنگام دخول دچار دردهای خیلی شدید می‌شوند.
گاهی این دردها به دلیل انقباضات غیرارادی عضلات واژن است ودر برخی دیگر این دردها به دلیل یک عامل جدید در واژن می‌‌باشد، طبیعی است که اغلب زنان هنگام دخول خیلی دردناک، از رابطه جنسی منزجر شوند و عضلات آن‌ها به صورت غیرارادی منقبض شود.
به همین دلیل این افراد در صورت داشتن یک عامل غیرطبیعی در واژن خود، باید اقدام به درمان خود کنند، به احتمال زیاد پس از درمان خود، مشکل واژینیسموس آن‌ها نیز حل خواهد شد.

• دستگاه RF

بسیاری از زنان به دلیل شرایط بدی که به دنبال واژینیسموس ایجاد می‌شود، پس از مراجعه تنها به دنبال درمان سریع هستند و روش‌های استفاده از دیلاتور، ورزش کگل و … را مناسب نمی‌دانند.
این دسته از افراد بوتاکس را ترجیح می‌دهند تا شاید این ماده پرکاربرد راه نجات آن‌ها از معضلی به نام واژینیسموس باشد اما ممکن است پس از اتمام تأثیر بوتاکس مجدداً دچار واژینیسموس شوند که چندان جای تعجب ندارد.
زیرا بوتاکس به صورت کاملاً موقتی فقط عضلات را فلج می‌کند و بس!
اما نسل جدید دستگاه‌های RF، به عنوان یک روش درمانی معجزه‌گر شناخته شده‌‌اند که با ایجاد تغییراتی در عملکرد عضلات واژن سبب بهبود واژینیسموس می‌شوند.
این روش آنچنان قوی عمل می‌کند که تمامی بانوانی که از این مشکل رنج می‌برند می‌‌توانند با خیال راحت از این دستگاه استفاده کنند و نتایج را در همان جلسه اول ببینند.
کلینیک تخصصی رز ایرانیان، آماده است تا شروع به درمان همه عزیزانی که از مشکل واژینیسموس و رفتار اشتباه اطرافیان با این مشکل رنج می‌برند، بکند.
در کلینیک رز ایرانیان شما با یک کادر فوق‌تخصص و آموزش دیده روبه‌‌رو می‌شوید که به تمامی مسائل واژینیسموس یا واژینیسم آگاه هستند و با یاری هم به شما کمک می‌کنند تا بتوانید این معضل را پشت سر بگذارید و دیگر با آن روبه‌رو نشوید.

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس، به دنبال مشکلات فیزیکی و بیشتر روانی ایجاد می‌شود.
این اختلال به معنی انقباض غیرارادی عضلات واژن است که به دنبال آن هیچ دخولی نمی‌تواند صورت بگیرد.
توصیه می‌کنیم که اگر شک دارید که واژینیسموس دارید یا خیر؛ به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و از نظر لگنی معاینه شوید.
واژینیسموس نام دیگری نیز دارد که به آن واژینیسم می‌گویند.
کلینیک تخصصی رز ایرانیان یکی از بهترین و حرفه‌ای ترین کلینیک‌های ایران در درمان واژینیسموس است که نتایج بسیار درخشانی را در پرونده کاری خود در حیطه واژینیسموس ثبت کرده است.
با ما همراه باشید تا در مورد روش‌های درمانی آن بهتر و بیشتر صحبت کنیم.

بهترین روش برای درمان واژینیسموس

بهترین روش درمانی برای واژینیسموس در بین روش‌های نام برده شده، استفاده از دستگاه RF و تزریق بوتاکس است.
به دلیل اینکه ممکن است فرد با تزریق بوتاکس به صورت موقتی درمان شود، ما این روش را به عنوان آخرین روش به حساب می‌آوریم.
اما بهترین روش درمان واژینیسموس چه روشی است؟
قطعا بهترین روش درمانی واژینیسموس دستگاه RF می‌‌باشد که به طرز فوق‌العاده عالی و شگفت‌انگیزی عمل کرده است و در نهایت به درمان واژینیسموس می‌انجامد.
در مورد روش بوتاکس نیز لازم به ذکر است که بسیاری از کلینیک‌ها و مراکز درمانی این روش را جز بهترین روش‌های درمانی می‌دانند در حالیکه بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس باز هم دچار واژینیسموس می‌شوند. و باید مجدداً بوتاکس را تزریق کنند، به دلیل موقتی بودن این روش در اغلب زنان ما این روش را بهترین روش‌ نمی‌دانیم ولی برای افرادی که نیاز به یک نتیجه سریع موقتی دارند، بوتاکس گزینه خوبی است.
بهترین دستگاه برای درمان واژینیسموس
در حال حاضر دستگاه RF بهترین دستگاه برای درمان واژینیسموس است.
این دستگاه در طی چند جلسه طی فرایندی کاملا بدون درد، بدون دوره نقاهت، بدون ایجاد کوچکترین برش و هر سختی دیگری اقدام به تغییر عملکرد سلول‌های واژن می‌کند.
فرد در همان جلسه احساس بهتری برای دخول دارد و خود تمایل به ادامه جلسات دارد.
کلینیک تخصصی رز ایرانیان از جمله کلینیک‌هایی است که به اورجینال این دستگاه مجهز می‌‌باشد و آماده خدمت‌رسانی است.
خدمات کلینیک رز ایرانیان جهت واژینیسموس
کلینیک رز ایرانیان برای درمان واژینیسموس مانند درمان اختلالات دیگر، همیشه به دنبال بهترین روش ممکن می‌‌باشد.
درمان واژینیسموس با دستگاه RF در حال حاضر بهترین و قطعی‌ترین روش درمانی می‌باشد.
اما بسته به بدن هر فرد و شدت مشکل، هر فرد به تعداد مشخصی از جلسات دستگاه RF نیاز دارد.
به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای رهایی کامل از این اختلال آزاردهنده، یک جلسه از دستگاه RF استفاده کنید تا خود برای جلسات بعدی اقدام به ادامه درمان کنید.

خدمات کلینیک رز ایرانیان برای درمان واژینیسموس

ویژگی دستگاه‌ RFدر درمان واژینیسموس

از مهمترین ویژگی‌های دستگاه RF می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• بدون درد
• دائمی بودن
• بدون دوره نقاهت
• روشی کاملاً غیرتهاجمی
• برخلاف دیگر روش‌ها نیازی به انجام تمرینات خاص در منزل نیست
• درمان قطعی
• درمان به صورت کاملاً طبیعی
• و …

 

ویژگی روش RF نسبت به دیگر روش‌ها

اغلب روش‌های درمانی واژینیسموس نیاز به همکاری بیمار دارد، به اینصورت که آن‌ها باید گروهی از تمرینات را در منزل انجام دهند تا نتیجه‌دهی روند درمانی آن‌ها بهتر شود.
و این در حالی است که در روش دستگاه RF، نیازی به انجام کار خاصی توسط بیمار نیست، بلکه فقط باید با حضور منظم، جلسات درمانی خود را کامل کند.
روش دستگاه RF، یک روش کاملاً سرپایی، بدون درد و گذراندن دوره نقاهت است.
در این روش فرد حتماً نتیجه مطلوبی می‌گیرد و برای همیشه از این مشکل و معضل بزرگ راحت می‌شود.
چه کسانی می‌توانند از دستگاه RF استفاده کنند
استفاده از دستگاه RF هیچ محدودیتی ندارد و افرادی که دچار مشکل واژینیسموس و یا واژینیسم هستند می‌توانند به راحتی از این روش استفاده کنند.
همه زنانی که مشکل دخول دارند و یا به هنگام برقراری رابطه جنسی درد شدیدی احساس می‌کنند، و علت این مشکلات واژینسموس و اختلال در عملکرد عضلات واژن است، بهترین کیس برای درمان با دستگاه RF هستند.
چه کسانی نمی‌توانند از دستگاه RF استفاده کنند
معمولاً افرادی که مشکلات زیر را دارند بهتر است پس از درمان اقدام به استفاده از دستگاه RF کنند:
• در صورت داشتن عفونت واژینال نباید از دستگاه RF استفاده کنید .
• اگر دچار تبخال تناسلی هستید باید ابتدا تبخال تناسلی خود را درمان کنید.
• زگیل‌های تناسلی یکی دیگر از موانع برای انجام روند درمانی با دستگاه RF هستند.
اگر بیماری خاصی دارید قبل از آن حتما با پزشک خود مشورت کنید، به ویژه مشکلات پوستی.
هزینه درمان واژینیسموس
هزینه درمان واژینیسموس تنها پس از معاینه فرد مشخص می‌شود؛ به همین دلیل می‌توانید برای تعیین نوبت با کلینیک تخصصی رز ایرانیان تماس بگیرید و یک جلسه مشاوره با پزشک مربوطه جهت شروع روند درمانی خود و تعیین هزینه جلسات داشته باشید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید
Asset 18

Asset 18

Asset 18

Asset 18

لوکشین